LogoWeb.sk
Ako vytvoriť vlastné logo?
 Pridaj #Logo nástroj

Aký je najlepší nástroj na tvorbu loga?

Či už začínate s tvorbou webstránky, prípade s tvorbou eshopu alebo jednoducho inovujete brand svojej značky či firmy, tieto online nástroje pre tvorcov loga umožnia podnikateľom vytvárať vysoko kvalitné a profesionálne vyzerajúce logá v niekoľkých krokoch. Vytvorenie loga sa niekedy môže zdať ako dosť zastrašujúca úloha, ale nebojte sa, použitie generátora na logá môže pomôcť najmä tým, ktorí majú nízky rozpočet prípadne pomôžu s predstavou. V tomto článku nájdete zoznam tvorcov online loga a šablón loga, ktoré môžete použiť na vytvorenie vlastného loga. Genrátory sa osvedčili ako nápad na logo no pokiaľ to so svojou značkou myslíte naozaj váždne odporúčame si nechať logo vytvoriť profesionálom, ktorý dokáže vytvoriť rôzne varianty rovnakého loga, v rôznych farbách či formátoch, ktoré budete časom určite potrebovať.

Freelogo.me

Stačí zadať názov spoločnosti a vygeneruje tisíce úžasných vzoriek loga, z ktorých si môžete vybrať. Ľubovolný si vyberiete a pokračujte v programe LogoMaker, kde si vybrané logo môžete prispôsobiť: zmeniť písmo, farby alebo rozloženie. LogoMaker je jednoducho použiteľný nástroj vďaka Drag & Drop na vytvorenie alebo prispôsobenie nového loga. Myšou môžete presúvať akúkoľvek časť svojho loga a pohybovať okolo neho. Rovnako môžete zmeniť farby a písma, kým nenájdete svoje dokonalé logo.
 • Cena: ZADARMO

Oberlo Logo Maker


Keď vyvíjate svoju podnikateľskú koncepciu, niektoré kreatívne detaily spojené so získaním nového podniku mimo sa môžu stať trochu skľučujúcimi. Ako je obchodné meno alebo či doména nie je už registrovaná, to môže byť dosť veľká úloha sama o sebe, nieto ešte vytvorenie perfektného loga, aby zodpovedalo vybranému názvu. Aj keď vytvorenie samotné logo nemusí byť zložité, stojí za to vložiť do neho trochu myšlienky a úsilia. Našťastie vďaka Oberlo Logo Maker, ktorý je zadarmo, to neznamená stráviť dni na tejto úlohe alebo investovať do viacerých konzultácií s profesionálnym dizajnérom. Namiesto toho použite bezplatný generátor loga online, čo je obzvlášť užitočné, ak pracujete s obmedzeným rozpočtom. Oberlo Logo Maker je užívateľsky prívetivý, s niekoľkými navigačnými možnosťami, ktoré vám umožňujú vytvoriť logo podľa Vášho výberu. Po zadaní názvu eshopu či firmy si môžete vybrať medzi veľkým výberom ikon a hrať sa s farbou, veľkosťou, rámom a polohovaním.
 • Cena: ZADARMO

Hatchful


Hatchful je online logo tvorca, ktorý vám pomôže vytvoriť lepšie návrhy. Je to veľmi jednoduché a môžete si prispôsobiť svoje logo na základe svojich preferencií. Najprv si vyberiete svoj obchodný priestor, do ktorého sa Vaša spoločnosť zaradí. Po vybratí si zvolíte svoj vizuálny štýl, po ktorom pridáte svoje obchodné meno a slogan (voliteľné). Potom si môžete vybrať logo, ktoré najlepšie vyhovuje Vašim potrebám a upravovať ho ďalej podľa Vašich požiadaviek. Môžete sa hrať s fontom, farbou, ikonou a rozložením, kým nebudete spokojní s výsledkom.

 • Cena:  ZADARMO

Logaster


S Logaster môžete vytvoriť logo v 4 jednoduchých krokoch. Najprv zadáte názov Vašej spoločnosti alebo značky. Potom, čo to urobíte, ukážu sa Vám príklady konceptov loga na výber. Akonáhle si vyberiete koncept loga, môžete sa zaregistrovať a uložiť, aby ste ho neskôr mohli upraviť. Preskúmajte možnosti úpravy loga zmenou farby, textu alebo použitých ikon. Vyberte si cenový plán a stiahnite svoje súbory. Tu máte svoj výber loga! 

 • Cena: Začíname Logaster vám dáva malé logo bez vodoznakov zadarmo. Ďalšie ceny začínajú na 19,99 dolárov. Pozrite sa na ceny rôznych plánov.

Canva


Canvu môžete poznať ako nástroj sociálnych médií, ale v skutočnosti ju môžete použiť na vytvorenie loga. Canva má drag and drop rozhranie, ktoré je skvelé pre tých, ktorí nemajú žiadne odborné znalosti. Je to jednoduchý proces na vytvorenie loga  s viac ako 100 šablónami na výber. Ak chcete začať s vyhľadávaním loga, zadajte názov Vašej spoločnosti a odpovedzte na niekoľko jednoduchých otázok. Bude sa pýtať na odvetvie a vyberiete si štýl zo širokej škály rôznych šablón (na základe odvetvia, ktoré ste vybrali). Najlepšie je logo s vysokým rozlíšením bez príplatku. Takže môžete použiť skvelého logo tvorcu, ktorý môžete ľahko použiť bez akéhýchkoľvek skúsenosti v dizajne.

​Ucraft


Ucraft je webová stránka, ktorá ponúka nástroj bezplatného logo tvorcu pre všetkých. Vytvorte logo pomocou širokej škály ikon, tvarov a textu. S týmto ľahko použiteľným tvorcom loga môžete svoje logo navrhnúť a exportovať za menej ako 10 minút. Vyžadujú, aby ste si vytvorili účet, aby ste si mohli stiahnuť logo, ale to je malá cena, ktorú zaplatíte za pekne vyzerajúce logo. Po vytvorení získate transparentný súbor s vysokým rozlíšením .PNG zadarmo.

 • Cena:  ZADARMO

LogoMakr


Keď prídete na LogoMakr, nájdete užitočné video, ktoré vám ukáže, ako používať svoj bezplatný nástroj. Ich rozhranie je tiež drag and drop. Tento online logo tvorca je veľmi jednoduché na použitie, aj keď trochu obmedzené v porovnaní s dvoma nástrojmi vyššie, pokiaľ ide o prispôsobenie je to možné. Možnosť stiahnuť logo v nízkom rozlíšení, ale majú poplatok za súbor s vysokým rozlíšením.

 • Cena: Súbor s nízkym rozlíšením je zadarmo, súbor s vysokým rozlíšením je za 19 dolárov.

Online Logo Maker


Online Logo Maker umožňuje pridávať text a symboly. Čo ich odlišuje od iných online tvorcov loga je, že môžete tiež nahrať svoje vlastné obrázky. Tento logo creator Vám tiež umožňuje pridať svoje finalizované logo na vizitky poskytnutím niekoľkých šablón.

 • Cena: Môžete si stiahnuť svoje logo vo veľkosti 500px zadarmo, ale pre logo s vysokým rozlíšením musíte zaplatiť 49 USD.

Hipster Logo Generator


V 5 jednoduchých krokoch, Hipster Logo Generator Vám pomôže vytvoriť úžasné logo. Majú menej ikonkových obrázky na výber, ale ak Vaše logo je viac riadený textom, potom je to skvelá voľba.

 • Cena: Môžete si stiahnuť súbor 600x500 px zadarmo. Za vyššie možnosti rozlíšenia účtujú iba 10 USD

MarkMaker


Tento softvér je stále považovaný za prototyp, ale v skutočnosti je úžasný. Najprv zadajte názov Vašej spoločnosti. MarkMaker potom vygeneruje veľa možností loga. Môžete vybrať druh loga, ktorý sa vám páči, rovnako ako vybrať druh priemyslu pod ktorý Vaša spoločnosť spadá. Tento logo design softvér sa učí, aký typ možností sa Vám páči, takže sa uistite, že ste prešli všetky možnosti, ktoré môžete. Akonáhle nájdete ten, ktorý sa vám páči, umiestnite kurzor myši na logo a kliknutím na ikonu ceruzky a upravte logo podľa svojich predstáv. Akonáhle budete hotoví, môžete si ho hneď stiahnuť hneď.

 • Cena: ZADARMO, ale dajú Vám možnosť darovať $3 alebo $5, ak sa Vám vytvorené logo páči!

Free Logo Design


Ak používate návrh bezplatného loga, stačí vyplniť názov spoločnosti a potom vybrať odvetvie. Pre spoločnosť potom poskytujne šablóny na úpravu, alebo môžete jednoducho vybrať tlačidlo "Štart" a začať vytvárať. Pre tento príklad snímky obrazovky som vybral šablónu. Šablóny loga sú užitočné, ak nemáte predstavu, kde začať. V opačnom prípade môžete pridať text, tvary a ikony na prázdnu stranu, ak tomu dávate prednosť.

 • Cena: Nízke rozlíšenie na stiahnutie je zadarmo, ale účtujú 69 dolárov za možnosti s vysokým rozlíšením.

Vectr


Vectr je ako základná verzia GIMPu . Nepotrebujete schopnosti dizajnéra, aby ste mohli používať tento softvér na návrh loga, ale viete, že je to o niečo pokročilejšie riešenie, než je uvedené vyššie. Čo je naozaj super na tomto programe je, že môžete pracovať online alebo stiahnuť program do počítača zadarmo. Má dokonca živé úpravy, takže môžete spolupracovať alebo zdieľať svoj pokrok s tímom. Súbory, ktoré vytvoríte, budú vo vysokom rozlíšení, bez poplatkov. Ak potrebujete, majú užitočnú používateľskú príručku a návody .

 • Cena: ZADARMO

Design Free Logo


Design Free Logo je príkladom tvorcu 3D loga, ktorý umožňuje, aby sa Vaše logo objavilo na obrazovke. Môžete si vybrať z niekoľkých šablón loga (až 8 strán). Pomôžu nájsť logo, ktoré najlepšie vystihuje Vašu značku. Použitie tvorcu 3D loga vám umožní odlíšiť sa od konkurencie jedinečným logom.

 • Cena:  Ceny sú uvedené na každom jednotlivom logu, ale väčšina z nich je zadarmo.

​Envato Elements


Envato Elements poskytuje neobmedzené sťahovanie vysoko kvalitných dizajnov loga prostredníctvom jednoduchých komerčných licencií. Pomocou siete nezávislých dizajnérov poskytuje Envato Elements množstvo kreatívnych dizajnov loga, z ktorých si môžete vybrať. Ich ľahké užívateľské rozhranie zabezpečuje, že ste veľmi spokojní so svojím logom pri používaní ich služieb.

 • Cena: ZADARMO

Creative Market


Ak nemôžete nájsť online nástroj na tvorbu loga, ktorý vyhovuje Vašim potrebám, môžete si vo Photoshope navrhnúť vlastné logo s pomocou vopred vytvorených šablón. Webové stránky ako Envato a Creative Market vám umožňujú vybrať si z rozsiahlej kolekcie šablón lóg, ktoré môžete upraviť podľa svojich predstáv. Budete potrebovať nástroje, ako je Photoshop na Vašom počítači a znalosti o tom, ako upraviť návrhy v danóm programe. Kvalita šablón loga na týchto platformách je však vysoká, aby ste mali krásne logo, ktoré rezonuje so zákazníkmi.

 • Cena:  Ceny sú uvedené samostatne.

Designhill


Designhill je tvorca loga, ktorý Vám umožní vytvoriť si vlastné logo firmy zadarmo. Je to popredná platforma crowdsourcingu, ktorú denne používajú tisíce podnikateľov a grafikov. Má viac ako 1000 logo dizajnov na výber pre Vás. Designhill vám umožní vybrať si vlastný dizajn a upraviť farby, písma a texty podľa vlastných preferencií. V prípade, že potrebujete vytlačiť letáky alebo logo, môžete si tiež zakúpiť bezplatné súbory tvorcu loga a získať neobmedzený prístup okamžite. Ďalšou črtou tohto online loga tvorcu je, že môžete tiež vytvoriť súťaž pre profesionálne návrhy loga. Ako výsledok môžete byť schopní získať veľa nových koncepcií dizajnu loga v reakcii na Váš návrh v súťaži.

 • Cena: Ceny začínajú na £ 15, pozrite sa na celý cenový plán.

Graphic Springs


Grafické Springs je ďalší bezplatný online tvorca loga, ktorý má rôzne šablóny log na výber pre Vás. Ak chcete použiť program Graphic Springs, všetko, čo musíte urobiť, je zadať svoje obchodné meno a slogan, vybrať si kategóriu obrázkov z dostupných možností a vybrať svoje logo, po ktorom ho môžete ľahko upraviť. Môžete tiež filtrovať svoje možnosti na základe nových alebo obľúbených log, ktoré sú k dispozícii. Výhoda používania grafických pružín je tvorivá sloboda, ktorú máte. Napríklad, ak chcete začať od nuly, môžete si vybrať tvar alebo symbol sami, alebo dať svojmu logu dekoratívny nádych podľa svojich vlastných preferencií. Aj keď samotný softvér je voľne použiteľný, ak chcete stiahnuť svoj finálny dizajn vo formáte PNG, SVG alebo JPG, budete musieť zaplatiť 19,99 USD.
 • Cena: Ceny začínajú na 19,99 dolárov za základné sťahovanie súboru s vysokým rozlíšením (JPG), a šplhajú sa až na 199,99 dolárov.

Logo Garden


Logo Garden bola založená v roku 2011 a je ďalším bezplatným online tvorcom loga, ktorý umožňuje používateľom vytvárať originálne logá za pár minút. Logo Garden ponúka stovky rôznych vzoriek, ktoré sú vhodné pre mnoho rôznych priemyselných odvetví. S viac ako tisícmi symbolmi značiek a možnosťami rozloženia môže Vaša firma ľahko vytvoriť logá zákazníkov, aby sa rýchlo vytvorila identita značky. Skvelá vec je, že môžete ľahko navrhnúť svoje logo pre Vaše vizitky, webové stránky, tričko, hrnčeky na kávu, smartfóny alebo akékoľvek iné miesto, kde by ste chceli, aby Vaše logo bolo.

 • Cena: ZADARMO. Ak chcete profesionálnu pomoc pre Vaše logo, môžete si to za 39,99 dolárov.

Logo Genie


Ďalší tvorca kreatívneho loga online je Logo Genie. Táto webová stránka má veľmi užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré vám umožní používať tento logo nástroj pre vytváranie loga. S týmto tvorcom online loga si môžete prispôsobiť logo podľa svojich vlastných preferencií, napríklad zmeniť farbu, orientáciu, veľkosť pridaním určitého gradientu atď. Logo si môžete zakúpiť vo viacerých formátoch súborov, ako napríklad JPG, PNG, PDF, EPS , atď.

 • Cena:  24,90 USD. Pozrite si cenový plán tu.

Logo Type Maker


Logo Typ Maker je ďalší online tvorca loga, ktorý vám pomôže vytvoriť Vaše firemné logo v priebehu niekoľkých minút. Je ideálny pre začínajúcich podnikateľov a malé podniky, ktoré nemajú veľa skúseností alebo peňazí, a môžu náhodne vygenerovať logo pomocou Logo Type Maker. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste použili Logo Type Maker, je názov Vašej spoločnosti, kliknúť na „Vytvoriť logo teraz“ a po výbere loga ho môžete prispôsobiť podľa tvaru, farieb a fontov podľa Vašich predstáv a vlastných preferencií.
 • Cena: Základný plán za 1,99 € a prémiový plán za 4,99 €. Viac informácií o cenách a a detailoch nájdete tu.

LogoYes


Ďalším bezplatným online logo creatorom je LogoYes. Tento nástroj na návrh loga môžete použiť na vytvorenie profesionálneho loga, pretože sa veľmi ľahko používa. Najlepšie na tom je, že pre tohto tvorcu loga nemusíte platiť žiadne registračné poplatky alebo zadávať údaje o kreditnej karte, kým nebudete úplne spokojní s konečným výsledkom.
 • Cena: 0,99 USD
1